شناسه : 10878
دوشنبه, 10/27/1395 - 07:16
نویسنده : YAZD

پایگاه شهید عاصی زاده اردکان

در راستای معرفی موفق ترین برترین پایگاه های استان یزد، اقدام به مصاحبه با فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید عاصی زاده اردکان نمودیم که در ادامه شاهد این مصاحبه می باشید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات،

در راستای معرفی موفق ترین برترین پایگاه های استان یزد، اقدام به مصاحبه با فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید عاصی زاده اردکان نمودیم که در ادامه شاهد این مصاحبه می باشید.

 

لطفا خودتان را معرفی کنید  و در مورد منطقه استحفاظی خودتون مقداری توضیح بدین.

بنده عباس افخمی، فرمانده پایگاه شهید عاصی زاده حوزه یک روح الله ناحیه اردکان می باشم که توسط فرمانده محترم ناحیه اردکان در این جایگاه منصوب شده ام. منطقه استحفاظی پایگاه شهید با هنر حدود 3200 نفر جمعیت دارد که جمعیت هدف این پایگاه ۱۰۰۰ نفر می باشد. تعداد بسیجیان فعال این پایگاه 4۰۰ نفر می باشند.

 

با توجه به اینکه شما یکی از پایگاه برتر جشنواره مالک اشتر بودید نمونه هایی از فعالیت هایی را که باعث انتخاب این عنوان شد را نام ببرید.

بسیجیان پایگاه شهید عاصی زاده در حوزه های عملکردی عملیات، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی فعالیت های متنوعی را داشتند که در حوزه عملیاتی ایجاد و تقویت گشت های عملیاتی موتوری در منطقه استحفاظی  و در موارد اجتماعی، تشکیل گروه های جهادی و خدمات دهی به نیازمندان  ود ر عرصه اقتصادی ایجاد کارگاه های اقتصاد مقاومتی زود بازده را  می شود مثال زد.

در عملکرد بسیج، توانستیم جذب بالای بسیجیان را با ایجاد تنوع در برنامه ها و همچنین به روز ساختن برخی از برنامه ها داشته باشیم. البته این پایگاه همکاری همه جانبه با شهرداری شهر دارد .

همیشه کار کردن و ارتباط با بسیجیان در ابتدا سخت هست و وجود بودجه های کم مالی این مشکل را چند برابر می کند، روش غلبه شما بر این مشکل به چه صورت بود؟

کمبود بودجه همواره ما را دچار محدودیت می کند، اما با جلب رضایت برخی از خیرین و همکاری بسیجیان توانستیم مقداری از مشکلات را برطرف کنیم . برای مثال با کمک خیرین توانستیم امکانات ورزشی پایگاه ها را ارتقاء دهیم.

با برگزاری جلسات حلقه های صالحین در مکان های مذهبی و اردوئی و تقویت معنوی بسیجیان ارتباط گیری با ایشان راحت تر شد.

با تجربه ای که شما در فرماندهی کسب کردید، راه جذب بسیجیان به چه صورت است؟

تقویت معنوی بسیجیان و اعتماد سازی مهمترین وبهترین روشی می باشد که جذب بسیجیان را تسریع می کند.

به نظر شما تا کنون عملکرد امربه معروف و نهی از منکر پایگاه شما رضایت بخش بوده ؟

در بعضی از موضوعات عملکردمان قابل دفاع ودر بعضی از موضوعات ضعف خود را قبول داریم و سعی خود را میکنیم تا نقاط ضعف خود را برطرف کنیم.

نظر شما در خصوص توسعه فناوری اطلاعات و شباب در سطح پایگاه و نحوه استفاده کنونی آن چیست؟

در حقیقت ایجاد شبکه ملی اطلاعات قدم بسیار مثبتی بوده است ولی در حال حاضر این شبکه  نه گستردگی لازم را  داراست و نه سرعت مناسبی دارد  که بتوان از آن به عنوان اینترنت ملی یاد کرد  ولی ارزیابی کلی اینجانب از این اقدام مثبت میباشد.

با تشکر در خصوص وقتی که به ما دادید  برای شما آرزوی  توفیق روز افزون داریم.

 

 

انتهای پیام/م

برچسب ها
0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید