شناسه : 12787
شنبه, 11/30/1395 - 10:07
نویسنده : YAZD
پایگاه برتر:

پایگاه محمد رسول الله (ص) میبد

در راستای معرفی موفق ترین و برترین پایگاه های استان یزد، اقدام به مصاحبه با فرمانده پایگاه مقاومت بسیج محمد رسول الله (ص) میبد نمودیم که در ادامه شاهد این مصاحبه می باشید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات،

در راستای معرفی موفق ترین و برترین پایگاه های استان یزد، اقدام به مصاحبه با فرمانده پایگاه مقاومت بسیج محمد رسول الله (ص) میبد نمودیم که در ادامه شاهد این مصاحبه می باشید.

لطفا خودتان را معرفی کنید  و در مورد منطقه استحفاظی خودتون مقداری توضیح بدین.

اینجانب محمد رضا امامی ، فرمانده پایگاه مقاومت بسیج محمد رسول الله(ص) حوزه ثارالله ناحیه میبد می باشم که توسط فرمانده محترم ناحیه میبد در این جایگاه منصوب شده ام. منطقه استحفاظی پایگاه شهید با هنر حدود 3000 نفر جمعیت دارد که جمعیت هدف این پایگاه 1100 نفر می باشد. تعداد بسیجیان فعال این پایگاه 300  نفر می باشند.

 

 با توجه به اینکه شما یکی از پایگاه برتر جشنواره مالک اشتر بودید نمونه هایی از فعالیت هایی را که باعث انتخاب این عنوان شد را نام ببرید.

بسیجیان پایگاه محمد رسول الله (ص) در عرصه های مختلف از جمله عملیات، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی فعالیت های را داشتند که از این جمله می توان ایجاد و تقویت گشت های عملیاتی موتوری در منطقه استحفاظی ، تشکیل گروه های جهادی و خدمات دهی به نیازمندان  و ایجاد کارگاه های اقتصاد مقاومتی زود بازده را  می شود مثال زد.

همچنین با متنوع کردن برنامه های پایگاه توانستیم جذب بسیجیان را افزایش دهیم.

 

همیشه کار کردن و ارتباط با بسیجیان در ابتدا سخت هست و وجود بودجه های کم مالی این مشکل را چند برابر می کند، روش غلبه شما بر این مشکل به چه صورت بود؟

با وجود کمبود بودجه که همیشه از آن رنج میبریم اما کار کردن و ارتباط با بسیجیان همیشه برای ما لذت بخش بوده است، و با  ایجاد تنوع در برنامه ها فرهنگی، ورزشی و علمی و تقویت معنویات در بسیجیان توانستیم ارتباط بیشتر و تاثیر گذارتر با بسیجیان داشته باشیم.

 

با تجربه ای که شما در فرماندهی کسب کردید، راه جذب بسیجیان به چه صورت است؟

تقویت معنوی بسیجیان و اعتماد سازی مهمترین و بهترین روشی می باشد که جذب بسیجیان را تسریع می کند.البته اجرای برنامه ها ورزشی، فرهنگی و تفریحی نیز می تواند در امر جذب بسیجیان اثر گذار باشد.

 

به نظر شما تا کنون عملکرد امربه معروف و نهی از منکر پایگاه شما رضایت بخش بوده ؟

امر به معروف و نهی از منکر از واجبات دین ما می باشد ، ما نیز تمام سعی خود را انجام می دهیم تا این فریضه را به نحو احسن انجام دهیم و نسبتا از عملکرد خود راضی هستیم اما ما همواره به دنبال تلاش بیشتر و نتیجه بهتر در همه زمینه ها می باشیم.

 

نظر شما در خصوص توسعه فناوری اطلاعات و شباب در سطح پایگاه و نحوه استفاده کنونی آن چیست؟

در حقیقت ایجاد شبکه ملی اطلاعات قدم بسیار مثبتی بوده است ولی در حال حاضر این شبکه  نه گستردگی لازم را  داراست و نه سرعت مناسبی دارد  که بتوان از آن به عنوان اینترنت ملی یاد کرد  ولی ارزیابی کلی اینجانب از این اقدام مثبت میباشد.

با تشکر در خصوص وقتی که به ما دادید  برای شما آرزوی  توفیق روز افزون داریم.

 

 

انتهای پیام/م

برچسب ها
0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید